اعتراف دایهاتسو به دست‌کاری خودروها برای کسب نتایج بهتر در تست‌های تصادف!

دایهاتسو که زیرمجموعه کامل تویوتا موتور محسوب می‌شود اعتراف کرد برخی خودروهای خود را برای کسب نتایج بهتر در تست‌های تصادف دست‌کاری کرده است! طرح چنین موضوعی جنجال رسانه‌ای زیادی را در پی دارد.


تعمیرگاه تویوتا و لکسوس تویوتا کورد در خدمت شما عزیزان است.


این خودروساز ژاپنی می‌گوید چهار خودروی تویوتا یاریس آتیو، پرودا آکسیا، تویوتا آگیا و یک محصول دیگر که نام آن اعلام نشده تحت تأثیر این موضوع بوده‌اند. این خودروها در زمان تست تصادف جانبی شکافی را در پانل کابین درب جلو داشته‌اند که باعث می‌شود احتمال ایجاد لبه تیز ناشی از تصادف که شاید باعث جراحت سرنشین در زمان باز شدن کیسه هوا شود از بین برود. زمانی که خودروهای موردبحث راهی نمایندگی‌های فروش شده‌اند این شکاف وجود نداشته است.

در بیانیه دایهاتسو آمده که ۸۸۱۲۳ دستگاه از این خودروها را فروخته است. از این میان ۷۶۲۸۹ دستگاه تویوتا یاریس آتیو به دست مشتریانی در تایلند، مکزیک، عربستان سعودی، امارات، کویت، قطر، بحرین و عمان تحویل داده شده و ۱۱۸۳۴ دستگاه از مدل‌های پرودا آکسیا نیز در تایلند به فروش رسیده‌اند. تویوتا آگیا تا ژوئن ۲۰۲۳ راهی خط تولید نشده و بنابراین فعلاً تحویل مشتریان نشده و خودروی چهارم ناشناس نیز وضعیت مشابهی داشته است. دایهاتسو تولید این خودروها و تست ایمنی آن‌ها را به‌روزرسانی کرده است. تویوتا نیز آن‌ها را به عنوان محصولات خودش بازاریابی می‌کند. مدیرعامل تویوتا گفته است:

از زمان وقوع این مشکل در بخش خودروهای سواری تویوتا ما معتقدیم مشکل فقط مختص دایهاتسو نبوده است. ما با بررسی‌های خود به ریشه مشکل رسیده و تلاش‌های زیادی برای جلوگیری از وقوع دوباره آن انجام می‌دهیم. ما همچنین افکار عمومی را در جریان یافته‌های خود قرار خواهیم داد


تعمیرگاه لکسوس آماده خدمت به شما عزیزان است.


چند هفته قبل بود که فردی ناشناس درباره چنین موضوعی دست به افشاگری زد و دایهاتسو نیز بررسی‌های داخلی را به منظور اطمینان از چنین موضوعی شروع کرد. هنوز مشخص نیست که چه مقامی تصمیم گرفته این شکاف ایمنی را در خودروهای تست شده قرار دهد. ما همچنین نمی‌دانیم چه تعداد از کارمندان دایهاتسو درباره چنین موضوعی مطلع بوده‌اند. شایان ذکر است کمپانی یاد شده فروش چهار خودروی موردبحث را متوقف کرده و پس از تست دوباره آن‌ها و کسب مجوز از مقامات مربوطه فروش آن‌ها را از سر خواهد گرفت.


مقالات مرتبط:

تویوتا یاریس کراس رونمایی شد

معرفی تعمیرگاه تویوتا در غرب تهران

تعمیرگاه تویوتا کورد