افزایش تولید و صادرات تویوتا در تایلند

افزایش تولید و صادرات تویوتا در تایلند: تایلند چهارمین مرکز بزرگ تولید و مونتاژ خودروهای آسیا برای بزرگترین خودروسازان جهان مانند هوندا (7267.T) و گریت وال موتور چین است. این صنعت حدود 10 درصد از تولید ناخالص داخلی و مشاغل تولیدی تایلند را تشکیل می دهد.

سال 2001 شرکت تویوتا تایلند در بیانیه آمده است که تولید خودرو را در کارخانه خود در منطقه “بان فو” Ban Pho در روز سه شنبه و در کارخانه های سامرونگ Samrong و گیت وی Gateway در روز چهارشنبه به طور موقت متوقف کرد. و با باز شدن دوباره کارخانه این افزایش تولید رقم خورد


تعمیرگاه لکسوس آماده خدمت به شما عزیزان است.


براساس وب سایت این شرکت، تویوتا ظرفیت تولید 550 هزار دستگاه خودرو در سال را در تایلند دارد.

تویوتا که حدود یک سوم بازار خودرو تایلند را در اختیار دارد.

شرکت خودروسازی تویوتا در ابتدای سال 2022 اعلام کرد که واحد تایلندی انتظار دارد فروش خودروهای خود در این کشور آسیای جنوب شرقی با ۷.۳ درصد افزایش در سال جاری به ۳۱۰ هزار دستگاه برسد.

تولید خودروی تایلند در ماه مارس چهار درصد در سال و صادرات نیز افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، فدراسیون صنایع تایلند اعلام کرد که تولید خودرو تایلند در ماه مارس باتوجه به کاهش کمبود ریزتراشه ۴.۱۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به ۱۷۹ هزار و ۸۴۸ دستگاه رسید.

سوراپونگ پائیسیت پاتاناپونگ، سخنگوی فدراسیون صنایع این کشور اظهار کرد که صادرات خودرو پس از افزایش ۱۱.۴۲ درصدی فوریه در ماه مارس ۴.۸۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. او گفت که پس از کاهش ۳.۹۴ درصدی در فوریه، فروش خودروهای داخلی در ماه مارس نسبت به سال قبل ۸.۳۷ درصد کاهش یافت.پ


تعمیرگاه تویوتا و لکسوس تویوتا کورد در خدمت شما عزیزان است.


تولید خودرو در ماه فوریه، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۳۹ درصد افزایش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، تایلند یک پایگاه تولید و صادرات خودرو در منطقه برای برخی از خودروسازان برتر جهان از جمله تویوتا و هونداست.

مقالات مرتبط:

تعمیر و بررسی موتور تویوتا در تعمیرگاه تویوتا کورد

تویوتا هایلوکس فیس لیفت 2019+مشخصات

تویوتا بالاتر از فولکس واگن، پرفروش ترین خودروساز جهان در سال ۲۰۲۰ شد