ویروس کرونا بلای جان تویوتا شد!

ویروس کرونا با همان شدت و گستردگی که مرزهای جغرافیایی کشور ها را درمی نوردد به صنعت خودرو سازی هم رسید تا جایی که اولین مورد بیمار کرونا در کارخانه خودرو سازی هیوندای مبتلا شد.یکی از کارگران این شرکت به ویروس جدید کرونا مثبت گزارش شده و این شرکت مجبور است یکی از کارخانه‌های خود را در شهر جنوب شرقی اولسان کره جنوبی ببندد و تولید را متوقف کند.

هیوندای پنج کارخانه اتومبیل سازی را در اولسان اداره می‌کند که ظرفیت تولید سالانه آن ۱.۴ میلیون وسیله نقلیه یا نزدیک به ۳۰ ٪ از مجموع تولید جهانی هیوندای است. شرکت هیوندای ۳۴۰۰۰ کارگر را در بزرگترین مجموعه اتومبیل جهان در استخدام دارد.


تعمیرگاه تویوتا و لکسوس تویوتا کورد در خدمت شما عزیزان است.


شرکت تویوتا موتورز

خودروساز ژاپنی تویوتا در سال 2018 به دنبال افزایش تولید محصولات خود در چین بود تا از رقبای بین المللی خود در بزرگترین بازار خودروی جهان عقب نماند. در سال 2018 میزان تولید سالانه محصولات تویوتا در چین ۱.۳ میلیون دستگاه بود، اما بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است تا سال ۲۰۲۱ ظرفیت تولید تویوتا در چین به ۱.۷ میلیون دستگاه در سال افزایش یابد. تویوتا این هدف را از طریق گسترش خودروهای با فناوری های نو نظیر محصولات هیبریدی، برقی و خودران دنبال می کند.

تویوتا در بیانیه خود اعلام کرده بود: فعالیت‌های تولیدی کارخانه تویوتا در چانگ‌چون، در استان گیلین و کارخانه گوانژو در استان گوانژو، از دوشنبه آغاز خواهد شد، در حالی که کارخانه این شرکت در شهر بندری شمالی تیانجین، از سه‌شنبه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. این در حالی است که این کارخانه ها از مرکز شیوع بیماری کرونا که شهر ووهان میباشد فاصله دارد اما به دلیل مسائل ایمنی قصد تعطیل کردن کارخانه هایش را دارد.

تویوتا در فوریه سال 2020 اعلام کرد که:در نظر دارد در هفته جاری تولید در ۳ کارخانه از ۴ کارخانه مهم خود در چین را دوباره آغاز کند. اما شرکت خودروسازی تویوتاموتورز ژاپن روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که کارخانه‌های خود را در چین تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا تا تاریخ ۹ فوریه تعطیل خواهد کرد.


تعمیرگاه لکسوس واقع در نیاوران آماده خدمت به شما عزیزان است.


سایر شرکت ها که ابزار نگرانی کرده اند

به غیر از شرکت تویوتا شرکت های زیادی در چین مشغول فعالیت هشتند که آنها هم ابزار نگرانی کرده اند شرکت های چون جنرال موتورز که به نوعی غول خودرو سازی آمریکا نیز به شمار می آیند متضرر خواهند شد از شرکتهای دیگر میتوان به شرکت بوش که بزرگ‌ترین تولید‌کننده‌ی قطعات یدکی جهان است نسبت به تامین قطعاتی چون: جعبه‌دنده، الکتروموتور و قطعات الکترونیکی مورد استفاده در خودروهای هیبریدی که در چین ساخته می شود هشدار داد.

گویا این ویروس به صنعت هم رسید و باید منتظر درنوردیدن سایر مرزهای دیگر نیز باشیم.


تعمیرگاه تویوتا کورد واقع در نیاوران آماده خدمت به شما عزیزان است.

مقالات مرتبط:

مشخصات و ویژگی های تویوتا توندرا2021

تویوتا تاکوما 2022 هیبریدی