معایب تویوتا لندکروز

معایب تویوتا لندکروز: تویوتا خودرویی است  که به دلیل نقاط قوت پر رنگی که دارد معایب آن به چشم بسیاری از کاربران نمی آید و بعد از مدتی پس از خرید خودرو  دچار پشیمانی می شوند.پس با مطالعه کامل این مقاله از پشیمانی پس از خرید جلوگیری کنید.


تعمیرگاه تویوتا و لکسوس تویوتا کورد در خدمت شما عزیزان است.


لندکروز از محصولات شرکت خودروساز ژاپنی، تویوتا است. این خودرو یکی از پر فروش‌ترین مجموعه مدل‌های خودرو ساخت تویوتا محسوب می‌شود. مجموع فروش لندکروز در سال 2018 بیش از 5/6 میلیون دستگاه در سراسر جهان تخمین زده شد. لندکروز همچنین یکی از قدیمی‌ترین محصولات تویوتا است، طوری که تولید اولین نسل آن فعالیت خود را در سال 1951 شروع کرد. در این سال لندکروز به عنوان نسخه جیپ مانند شرکت ژاپنی رونمایی شد.

تویوتا لندکروز در بازار خودرو اکثر کشورهای جهان حضور دارد. البته باید کشورهایی مانند کانادا، مالزی، هنگ کنگ، کره شمالی، سنگاپور، کره جنوبی، برزیل، سوریه، تایلند و برخی از کشورهای اروپایی را از این فهرست حذف کرد. استحکام، کیفیت بالا و خدمات پس از فروش شرکت تویوتا نسبت به سایر شرکت‌های فعال در بازار ایران، موجب خوش نامی و محبوبیت محصولات آن در کشور شده است. اما لازم به ذکر است که لندکروز، ضمن محاسن خود، دارای معایبی نیز هست، در تویوتا کورد آنها را برشمرده و بررسی می‌کنیم.


تعمیرگاه لکسوس آماده خدمت به شما عزیزان است.


طرفداران لندکروز همواره بر محاسن آن تأکید کرده و از اشاره به معایب آن خودداری می‌کنند. اما این خودرو نقاط ضعفی دارد که در واقع برجسته و قابل توجه هستند. این معایب از طراحی خودرو تا راحتی سرنشینان در کابین، آپشن‌ها و امکانات رفاهی و تا معایب فنی را شامل می‌شود. در اینجا معایب لندکروز را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

طراحی قدیمی و از مد افتاده

امروزه خودروهای کراس اور اسپرت متنوعی در بازار حضور دارند. از سوی دیگر هم تعداد و تنوع خودروها همواره افزایش می‌یابد. تعدد و تنوع خودروها و رقابت میان آنها منجر به حضور طراحی‌های مدرن گوناگونی شده است. از آنجا که تمرکز اصلی خودروسازان بر جلب نظر نسل جوان است، روش‌های طراحی خارجی و داخلی جوان پسند مختلفی را هم برای جلب رضایت آنها به کار می‌گیرند. اما باید اذعان کرد که شرکت تویوتا نتوانسته ظاهر لندکروز را به نحو شایسته‌ای با معیارهای نسل جوان کنونی تطبیق دهد. در نتیجه می‌توان گفت که در میان خودروهای متنوع موجود در بازار، طراحی و ظاهر تویوتا لندکروز از مد افتاده و قدیمی شده است. به همین دلیل می‌توانیم طراحی ضعیف را در میان معایب لندکروز قرار دهیم.البته دلیل به چشم آمدن این ایراد این است که مدل های آخر این خودرو بدلایل سیاست های گمرکی و سایر قوانین ملی باتوجه به حجم موتور انها هرگز وارد کشور نشده است و کاربر ناچار به خرید مدل  های پایین تر این خودرو می باشد.

ورودی‌های اتصالی محدود برای وسایل هوشمند

قبل از هر چیزی نباید غافل شد که تویوتا لندکروز دارای مرکز سرگرمی و ویژگی‌های تکنولوژیک مناسبی است. اما یکی دیگر از معایب لندر کروز در همین بخش است و باید یادآور شد که نیازهای کاربران برای اتصال گوشی‌های همراه هوشمند را برآورده نمی‌سازد. در جلو داشبورد لندکروز تنها یک ورودی USB تعبیه شده است و برای اتصال بیشتر باید از طریق بلوتوث اقدام کنید. همچنین اگر می‌خواهید تمام بخش‌ها به طور مطلوبی کار کنند، باید نرم افزار مدیریت آن را دانلود و نصب نمایید. هر دو نرم افزار Apple Carplay و Android Auto ناپیدا هستند. لازم است گفته شود که این معایب برای هر خودروی مدرنی ایراد بزرگی محسوب می‌شود. امروزه قریب به اتفاق کراس اورهای اسپرت در تلاش‌اند تا از چنین کمبودهایی پرهیز کنند.

مصرف سوخت بالا

شاید بتوان گفت که اگر به مصرف سوخت پایین اهمیت می‌دهید، اکثر کراس اورهای اسپرت شما را ناامید خواهند کرد. آنها شهرت چندانی برای مصرف سوخت پایین ندارند، بلکه این خودروهای خانوادگی بیشتر برای تعبیه فضای مناسب برای سرنشینان و همچنین بار شناخته شده‌اند. اما با این شرایط هم تویوتا لندکروز عملکرد ضعیفی حتی نسبت به استانداردهای مورد نظر برای کراس اورهای اسپرت دارد. به زبان ساده، باید هزینه بیشتری برای استفاده از حدأکثر قدرت و گشتاور خروجی موتور این خودرو پرداخت کنید.

 مصرف سوخت تویوتا لندکروز در رانندگی درون شهری یک گالون در هر 13 مایل (حدود 4 لیتر در تقریباً هر 21 کیلومتر) است. البته میزان مصرف این خودرو در رانندگی در بزرگراه‌ها مقداری کاهش یافته و به یک گالون در هر 18 مایل (حدود 4 لیتر در تقریباً هر 30 کیلومتر) می‌رسد. اگر این اعداد را در مقیاس 100 کیلومتر در نظر بگیریم، خواهیم دید که مصرف سوخت لندکروز توان رقابت چندانی در برابر رقبای هم کلاس خود نیز ندارد. پس یکی دیگر از معایب لندکروز، مصرف سوخت بالاست.

دسترسی به صندلی‌های ردیف عقب دشوار است

تعداد صندلی‌های تویوتا لندکروز مدل 2019 بیشتر از رقبای خود است. کمتر کراس اور خانوادگی در خیابان‌ها وجود دارد که 8 صندلی را برای سرنشینان تعبیه کرده باشد. لازم به ذکر است که هر سه ردیف صندلی این خودرو فضای مناسبی را در اختیار سرنشینان قرار می‌دهند. به صورتی که سرنشینان احساس راحتی در داخل کابین لندکروز خواهند داشت. اما باید خاطر نشان ساخت که یکی دیگر از معایب لندکروز در همین بخش است. به صورتی که دسترسی به صندلی‌های ردیف‌های عقب این خودرو دشوار است. طراحان روش آسانی برای دسترسی سرنشینان به این ردیف صندلی‌ها فراهم نکرده‌اند. به همین دلیل سوار شدن و پیاده شدن از خودرو به صورت شایسته‌ای امکان پذیر نیست.

مصرف روغن بالا

موتور توربو شارژ تویوتا لندکروز مدل XV 200 4.5 D4D قدرت فوق العاده‌ای را تولید می‌کند، اما آیا این موتور بدون عیب است؟ تعدادی از صاحبان این خودرو اعتراض کرده‌اند که مصرف روغن مجموعه توربو 200 دوگانه بیش از اندازه بالاست. برخی از این موارد را می‌توان با نقص پمپ‌های خلاء سیستم روغن یا مشکلات مسدود شدن صافی روغن با لجن مرتبط دانست. همچنین به نظر می‌رسد که تعدادی از مشکلات دیگر مربوط به مهر و موم IHI توربو شارژ هستند. در این صورت برای رفع مشکل باید این قطعه را تعویض کرد.

ورود گرد و خاک به توربو

به نظر می‌رسد که یکی دیگر از معایب جدی‌تر توربو لندکروز عبارت است از ورود گرد و خاک به داخل IHI توربو. ظاهراً توربو شارژر سمت چپ نسبت به توربوی سمت راست بیشتر در معرض مشکل ورود گرد و خاک قرار دارد. به علاوه، تجربه نشان می‌دهد که رانندگی با لندکروز در مناطق دوردست آن را در معرض آسیب بیشتری قرار می‌دهد. احتمالاً توربو شارژر RHS، به دلیل موقعیت آن، کمتر با چنین مشکلاتی دست به گریبان می‌شود. به هر حال، اگر مجبور به تعویض یکی از توربوها شدید، بهتر است هر دو توربو شارژ را با هم تعویض کنید. البته تعویض همزمان توربوها ضرورت چندانی ندارد.

لرزش‌های بدنه

یکی دیگر از معایب لندر کروز را می‌توان لرزش‌های بدنه آن دانست. چنین به نظر می‌رسد که این لرزش‌ها مختص به بدنه خودرو هستند و از طریق چرخ‌ها منتقل نمی‌شوند. این یکی از مشکلات معمول لندکروز است. البته یکی از صاحبانی که این مشکل را داشت، دریچه گاز را تمیز کرد و متوجه شد که پس از آن لرزش خاتمه یافت و موتور حتی بهتر عمل کرد. ولی ادعاهای دیگری هم در این خصوص وجود دارند. برخی‌ها پایه موتور را مقصر می‌دانند، در حالی که برخی دیگر ادعا می‌کنند که لرزش همیشه در سرعت‌هایی رخ می‌دهد که مبدل گشتاور باعث قفل شدن درگیری کلاج می‌شود. اما معمول‌ترین دیدگاه موجود این است که لرزش‌های موجود یکی از خصوصیات تویوتا لندکروز است و راهی به غیر از سازش با آن وجود ندارد.

شاسی می‌شکند!

یکی دیگر از معایب لندکروز عبارت است از شکستن شاسی. بله، توصیه می‌کنیم به نزدیک‌ترین نمایندگی محل زندگی خود مراجعه کنید و درخواست بررسی شکستگی شاسی دهید. در ته شاسی لندکروز، کاسه فلزی صفحه 5/3 میلی متری وجود دارد که به صورت کامل جوش نخورده است. و این تمام چیزی است که شکستن شاسی نیاز دارد. سپس شکستگی در مسیر جوش پیشروی می‌کند. می‌توانید این وضعیت را در تصویر زیر مشاهده کنید.

قیمت بالا تویوتا لندکروز

قیمت بالای تویوتا لندکروز چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. البته در اینجا به دلیل آشفتگی بازار خودرو ایران، قیمت لندکروز در خارج از کشور را بررسی می‌کنیم. چون می‌دانیم که امروزه در ایران برای قیمت گذاری هیچ یک از خودروها، داخلی و خارجی، از معیارهای منطقی پیروی نمی‌شود. این خودرو در بازارهای جهانی به قیمت 85000 دلار به فروش می‌رسد. ولی به نظر می‌رسد که چنین قیمتی برای لندکروز بالا باشد. در بازارهای جهانی کسی که بخواهد چنین مبلغی را به خرید خودرو اختصاص دهد، گزینه‌های بهتر و شاید ارزان‌تری هم در دسترس خواهد داشت. برای مثال، با همین مبلغ می‌توان یک مرسدس GLS یا رنج اور اسپرت تهیه کرد. پر واضح است که با خرید هر کدام از خودروهای مزبور با خودروی که بیش از 10 سال است که به‌روز رسانی را تجربه نکرده، روبرو نخواهید شد. با انتخاب تویوتا لندکروز با 85000 دلار خود تنها می‌توانید مدل 2019 آن را خریداری کنید و خاطرات سال 2008 را نزد خود زنده نگه دارید.


تعمیرگاه تویوتا کورد آماده خدمت به شما عزیزان است.

 


مقالات مرتبط:

تویوتا با سرمایه گذاری 345 میلیون دلاری وارد بازار تاکسی هوایی می شود

تویوتا تاکوما 2022 هیبریدی

قیمت تویوتا هایلوکس

مینی ون هیبریدی تویوتا سیه نا مدل ۲۰۲۱ رونمایی شد

تویوتا کمری و آوالون AWD+مشخصات