تاریخچه شرکت تویوتا

خودروسازی شرکت تویوتا چگونه تویوتا شد؟

تولید کنندگان معروف بیشماری در جهان وجود دارند که هر کدام جایگاه ویژه ای در صنعت خودرو دارند که تویوتا یکی از همین خودروسازان معروفی می باشد که با گذراندن گذشته ای پر ماجرا اکنون آینده ای درخشان برای خود رقم زده است.

تویوتا

تویوتا در سال 2014 بزرگ ترین خودروساز جهان بود و از هر 9 خودرو تولیدشده در جهان یکی از آنها تویوتا بوده اند. در مجموع این خودروساز در سال 2014 حدود 10 میلیون و 500 هزار خودرو تولید کرده است. البته در نیمه نخست سال 2015 میلادی فولکس واگن برای اولین بار توانست جای تویوتا را در مکان اول بگیرد.

با این همه برای اینکه بدانیم تویوتا و فولکس واگن تا پایان سال چه میزان خودرو تولید خواهند کرد دو ماه دیگر تا پایان سال میلادی باید صبر کرد. تویوتا از سال 2012 توانسته بود قوی ترین خودروساز جهان شود. تویوتا در سراسر ژاپن 12 کارخانه تولیدی دارد. بازار خارجی تویوتا 170 کشور و منطقه را دربر می گیرد. شرکت های تولیدی خارجی سازنده تویوتا 52 شرکت و در 27 کشور جهان پراکنده هستند.

تویوتا چگونه به این جایگاه رسید؟

بنیانگذار اولیه شرکت تویوتا، ساکیشی تویوداست، که اولین کارخانه ریسندگی اتوماتیک در ژاپن را به نام صنایع تویوتا به راه انداخت. بسیاری از ایده های خوب مدیریتی، مانند بهبود مستمر که بعدها در تویوتا به کار گرفته شد، از ایده های اوست. ساکیشی می گفت:پنجره را باز کن، دنیای بزرگی در بیرون وجود دارد.

کیشیرو تویودا پسر ساکیشی، در گوشه ای از کارخانه پدر، خط تولید موتور گازوئیلی راه انداخت و در سال 1935 با تولید اولین خودرو مدل تویوتا ای 1 و سال بعد مدل تویوتا ای ای رویای تولید یک خودرو شخصی را تحقق بخشید.

در آن سال این خودرو از روی خودروهای آمریکایی کپی شده بود. جایگاه آن روزهای تویوتا در جهان مانند جایگاه امروز خودروسازان چینی بود. با این همه اهداف و شعارهایی مانند مشتری حرف اول را می زند، سپس نوبت فروشنده است و در آخر سازنده قرار دارد یا راه کسب تجربه مواجهه با چالش هاست، خودت، با تلاش خود از حرمت خود دفاع کن، ما دستاوردهای بزرگ را با زحمات خود به دست آورده ایم و کیفیت در حین فرآیند ساخته می شود. جملاتی بودند که تویوتا را از یک شرکت کپی کار با خودروهای بی کیفیت به یکی از باکیفیت ترین سازندگان خودرو جهان و رتبه اول خودروسازی جهان تبدیل کرد.


تعمیرگاه تویوتا و لکسوس تویوتا کورد در خدمت شما عزیزان است.


هم اکنون شرکت تویوتا مالک برندهای دینا، دایهاتسو، سایون، لکسوس و هینوموتورز است. ریشه های تاسیس شرکت خودروسازی تویوتا، به سال 1926 بازمی گردد، که ساکیشی تویودا، اقدام به راه اندازی شرکت صنایع تویوتا کرد. پیشینه این شرکت که در صنعت نساجی فعالیت می کرد به ابتدای قرن بیستم بازمی گردد، که به عنوان یک کارخانه ریسندگی فعالیت می کرد. ساکیشی تویودا، که سال ها همچون پدرش، به فروش فرش اشتغال داشت، این کارخانه را راه انداخته بود و در سال 1894 یک ماشین بافندگی صنعتی نیز ابداع کرده و ساخته بود. ساکیشی در سال 1924 نوع تمام اتوماتیک آن را ساخت و دو سال بعد، کارخانه اتوماتیک ریسندگی تویوتا، تحت نام صنایع تویوتا پا به عرصه وجود گذاشت. پسر کنجکاو و مستعد او، کیشیرو تویودا که در سال 1929 در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه توکیو فارغ التحصیل شده بود، در کارخانه پدر مشغول به کار شد، اما همه توجه او صرف ساخت موتور اتومبیل بود.

 


تعمیرگاه لکسوس واقع در نیاوران آماده خدمت به شما عزیزان است.