تویوتا کرولا 50 ساله شد

تویوتا کرولا هنوز یکی از پرفروش ترین خودروهای در ایالات متحده است ، جایی که امسال در رده دوم قرار گرفت اما جای نگرانی نیست جایگاه اول هم از آن تویوتا است اما از نوع مدل تویوتا کمری

این مقاله در ابتدا بر روی  سایت رویترز ظاهر شد

این هفته گذشته مصادف است با ۵۰ امین سالگرد تویوتا کرولا، یکی از بهترین ماشین‌های پرفروش جهان.

این شرکت ژاپنی می‌گوید که از زمانی که نخستین مدل در تاریخ ۵ نوامبر سال ۱۹۶۶ در ژاپن به فروش گذاشته شد، در پایان ماه سپتامبر، حدود ۴۴.۳ میلیون خودرو در سراسر جهان فروخته شد، از جمله مدل های کرولا فیلدر و سایر انواع آن.

در اینجا چند نقطه عطف در طول مسیر و جایگاه فعلی آن وجود دارد.

خودرو برای همه  مردم

مدل نسل اول شرکت تویوتا موتور تویوتا در این تصویر  می‌شود و توسط شرکت تویوتا Motor منتشر می‌شود.

اعتبار تصویر: شرکت تویوتا موتور تویوتا / گزارش از طریق رویترز

در اواخر دهه ۱۹۵۰، همانطور که اقتصاد ژاپن از جنگ جهانی دوم بهبود یافت، خودروسازان خواستار تولید یک ماشین مقرون‌به‌صرفه برای خانواده متوسط بودند در حالی که بیشتر مردم  وسیله نقلیه نداشتند.

تعمیرگاه لکسوس (تویوتا کرود)

شرکت تویوتا موتور نخستین بار با که در عرصه عمومی ظاهر شد مورد استقبال خوبی قرار نگرفت. در سال 1966 ، کرولا اسپرت دو درب را معرفی کرد: ساخت ۳۰۰۰۰ عدد از آن‌ها در یک ماه زمانی که کل تولید ماهانه تویوتا به ۵۰۰۰۰ خودرو رسید.

این اتومبیل به خوبی فروخته می شد و مصرف کنندگان ژاپنی آرزو داشتند تا تلویزیون های 3 رنگ ، اتومبیل و کولر (تهویه هوا) را به دست آورندپس از سه سال ، کرولا به خودروی پرفروش کشور تبدیل شد و در عصر پیشرفت ژاپن تحول عظیمی به وجود آورد

“بهتر از متوسط”

اعتبار تصویر: شرکت تویوتا موتور / منبع رویترز

مدل نسل سوم خودروی کرولا  در تصویر بالا نمایش داده شده است و از لحاط زیبایی و اسپرت بودن بسیار مورد پشند واقع شد و توسط کمپانی تویوتا موتور منتشر شد.

طراح این خودرو طراح هواپیما بود و در طول جنگ جهانی هواپیما های زیادی طراحی کرد و با الهام گرفتن از طرح های هواپیما ایرودینامیک ماشین را تغیر داد

مفهوم او برای كرولا “80 پلاس کوتاه بود.به طور خلاصه یک ماشین با نمره بالاتر از چند مورد که به مشتریان احساس یک محصول بهتر از متوسط را می‌داد.

برای نسل اول کرولا ، علی رغم اینکه یک ماشین خانوادگی بود ، اسپرت بودن به عنوان یک اپشن به ماشین اضافه شد.

کرولا همچنین یک موتور 1100 سی سی داشت ، کمی بزرگتر از موتور رقیب خود یعنی نیسان سانی.

تویوتا با استفاده از هر بار معرفی مدل جدید كرولا ، به سنت خود در معرفی فن آوری های جدید به خودر اضافه نموده است. اکنون این خودرو در نسل یازدهم خود در ژاپن  به سر می برد که در 13 کشور در سراسر جهان ساخته می شود و در بیش از 150 کشور جهان به فروش می رسد.

دیگر شاه نیست

مدل نسل ۱۱ شرکت تویوتا موتور (آخرین مدل) در این تصویر دیده می‌شود و توسط شرکت تویوتا موتورمنتشر شده است.

پس از ۳۳ سال متوالی به عنوان مدل برتر فروش ژاپن، کرولا تاج  پادشاهی  فروش را در ژاپن از دست داد تا هوندا موتور پیشتازی خود را در ژاپن شروع کند.

مقاله:قیمت تویوتا لندکروزر 2020 چقدر است؟

اینک مدل های هیبریدی Toyota Aqua و Prius که برای مشتریان داخلی برای خودروهای دارای بازده بیشتر انتخاب می‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چشم‌انداز تویوتا کرولادر بازار خوب نییست و فروش داخلی کرولا در حال حاضر حدود یک چهارم از حدود ۴۰۰۰۰۰ نفر در سال ۱۹۷۳ است.

اما کرولا هنوز یکی از پرفروش ترین خودروهای در ایالات متحده است ، جایی که امسال در رده دوم قرار گرفت اما جای نگرانی نیست جایگاه اول هم از آن تویوتا است اما از نوع مدل تویوتا کمری

تعمیرگاه تخصصی تویوتا و لکسوس