تویوتا از مرز فروش 15 میلیون خودروی هیبریدی گذشت

شرکت خودرو سازی تویوتا در آخرین اعلام آمار فروش رسمی خود اعلام کرد که بیش از 15 میلیون خودرو در جهان به فروش رسانیده این درحالی است که دیگر شرکت های به زودی به این امار نمی رسند

تعمیرگاه لکسوس واقع در نیاوران آماده خدمت به شما عزیزان است.

تویوتا به نقطهٔ عطف بزرگی در تاریخ خود دست یافته که آن فروش بیش از 15 میلیون خودروی هیبریدی در سراسر جهان است. انقلاب هیبریدی این شرکت در سال 1997 با عرضهٔ نسل اول پریوس آغاز شد و از آن سال به بعد تویوتا همواره رهبر بخش خودروهای هیبریدی بوده و ساخته‌های هیبریدی آن همچنان از فروش خوبی برخوردار هستند. این شرکت از سال 1997 تا 2013 به فروش پنج میلیون دستگاه خودروی هیبریدی دست یافت و سپس در سال 2017 فروش این محصولات از 10 میلیون دستگاه عبور کرد و تنها سه سال بعد یعنی در سه‌ماههٔ دوم سال جاری از مرز 15 میلیون دستگاه هم گذر کرده است.

در همهٔ بازارها، تویوتا و لکسس حداقل 44 مدل هیبریدی را ارائه می‌کنند که این مدل‌ها در ایالات‌متحده شامل پریوس به همراه نسخهٔ هیبریدی مدل‌های کرولا، کمری، آوالون، رافور و هایلندر و همین‌طور نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی پریوس و رافور می‌شود. لکسس نیز در این کشور نسخهٔ هیبریدی مدل‌های ES، LS، UX، NX، RX و LC را عرضه می‌کند. تویوتا تخمین میزند محصولات هیبریدی آن که تاکنون به بازار عرضه شده‌اند، از تولید 120 میلیون تن دی‌اکسید کربن جلوگیری کرده‌اند.


تعمیرگاه تویوتا و لکسوس تویوتا کورد در خدمت شما عزیزان است.

به گفتهٔ تویوتا، طیف گستردهٔ محصولات هیبریدی و پلاگین‌هیبریدی این شرکت نقش مهمی در مطابقت خودروساز ژاپنی با مقررات آلایندگی جدید اروپا ایفا خواهند کرد. این شرکت در این رابطه می‌گوید:

به لطف محصولات هیبریدی، تویوتا در راه رسیدن به هدف تولید 95 گرم دی‌اکسید کربن در کیلومتر که توسط اتحادیهٔ اروپا برای سال‌های 2020 و 2021 تعیین شده و سخت‌ترین مقررات آلایندگی جهان محسوب می‌شود، به‌خوبی پیش می‌رود. علاوه بر این، خودروهای پلاگین‌هیبریدی ما نیز در اکثر مواقع بدون تولید گازهای گلخانه‌ای در شهرها کار می‌کنند

تعمیرگاه تویوتا کورد واقع در نیاوران آماده خدمت به شما عزیزان است.


مقالات مرتبط:

تویوتا با سرمایه گذاری 345 میلیون دلاری وارد بازار تاکسی هوایی می شود

تویوتا یاریس کراس رونمایی شد

قیمت تویوتا هایلوکس

تویوتا هایلوکس GR برای رقابت با فورد رنجر رپتور آماده می‌شود