افت فروش تویوتا 70 درصدی در بازار چین

شرکت تویوتا موتورز چند روز پیش اعلام کرد که فروش تویوتا در چین به شدت افت کرده و اقبال کم مشتریان رو به رو شده.

شرکت تویوتا که در چین فعالیت های زیادی را اغاز کرده بود و در سال 2018 میزان تولید سالانه محصولات تویوتا در چین ۱.۳ میلیون دستگاه بود، اما بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است تا سال ۲۰۲۱ ظرفیت تولید تویوتا در چین به ۱.۷ میلیون دستگاه در سال افزایش یابد. تویوتا این هدف را از طریق گسترش خودروهای با فناوری های نو نظیر محصولات هیبریدی، برقی و خودران دنبال می کند.

فعالیت‌های تولیدی کارخانه تویوتا استانهای در چانگ‌چون، در استان گیلین و کارخانه گوانژو در استان گوانژو، و شهر بندری شمالی تیانجین مشغول فعالیت بودند تا اینکه ویروس کرونا معادلات را تغیر داد.


مقالات مرتبط: ویروس کرونا بلای جان تویوتا شد!


افت فروش تویوتا

ویروس کرونا باعث رکود و کاهش رشد اقتصادی در جهان خواهد شد و صنعت خودرو سازی چین که چهار شرکت اصلی تولیدکنندهٔ خودروی دارد که طبق رسم با نام «چهار بزرگ» شناخته می‌شوند، سایک موتور، دانگ‌فنگ، فاو و چانگان هستند. سایر خودروسازان چینی شامل جیلی، گروه خودروسازی پکن، برلیانس اتومتیو، گروه خودروسازی گوانگ‌ژو، گریت وال، بی‌وای‌دی، چری و جیان‌گوای جی‌ای‌سی می‌شوند. علاوه بر این چندین تولیدکنندهٔ چند ملیتی نیز با تولیدکنندگان بومی چین مشارکت می‌کنند. نیز دچار افت در تولید و فروش شدند.

شرکت مشاورهٔ مک‌کینزی و شرکا تخمین می‌زند که بازار خودروی چین بین سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۳۰ به میزان ده برابر رشد خواهد کرد اما مثل اینکه در سال 2020 اوضاع کمی تغیر کرده است.

مشارکت تویوتا در سرمایه‌گذاری در صنعت خودروسازی چین با همکاری گروه گاک است و این دو شرکت قرار است یک خودروی برقی را تحت نام تجاری گاک بسازند


تعمیرگاه تویوتا و لکسوس تویوتا کورد واقع در نیاوران آماده خدمت به شما عزیزان است.


به گفته مدیران تویوتا موتورز در پایان دومین ماه از سال جاری میلادی تنها ۲۳ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو از برندهای تویوتا و لکسوس در چین فروخته است. که نسبت به مشابه سال قبل با افت 70/01 درصدی رو به رو شده است.