تویوتا مبلغ 400 میلیون دلار برای آغاز فعالیت خود در رانندگی ایمن با شرکت پونیا

شرکت خودروسازی تویوتا با یک شرکت به نام پونیا که یک شرکت فن‌آوری خودروی اتوماتیک است قرار داد همکاری بست شرکت پونیا که در دره سیلیکون، پکن و گوانگ‌ژو قرار دارد. این شرکت در دسامبر ۲۰۱۶ توسط جیمز پنگ و لو تیانگ چنگ تاسیس شد.این شرکت از سال ۲۰۱۸ در حال آزمایش تاکسی ربات بوده‌است.


تعمیرگاه تویوتا و لکسوس تویوتا کورد در خدمت شما عزیزان است.


Pony.ai، یک استارت آپ که در زمینه رانندگی بدون سرنشین و اتوماتیک فعالیت میکند در دره سیلیکون و گوانگ‌ژو، چین، رابطه خود با تویوتا را عمیق‌تر می‌کند. این دو شرکت برنامه آزمایشی برای تست خودروهای خود در جاده‌های عمومی در دو شهر چین، پکن و شانگهای را اعلام کردند. این شرکت غول‌پیکر ژاپنی در نظر دارد تا ۴۰۰ میلیون دلار در Pony.ai سرمایه‌گذاری کند و این مبلغ را ۳ میلیارد دلار ارزش‌گذاری کند.

Pony.ai از اواخر سال 2018 و همچنین در Fremont و Irvine ، کالیفرنیا ، تاکسی های روبات را در پکن و گوانگژو آزمایش کرده است. این استارتاپ ادعا می کند که اولین شرکتی است که اقدام به راه اندازی یک  ماشین خودران است که میتواند در تمام خیابان های چین بدون حضور سرنشین رانندگی کند  و قصد دارد این فناوری را برای مردم چین  اهدا کند.

تویوتا ، بزرگترین خودروساز جهان ، تا حدود زیادی در برنامه اتومبیلرانی خود بدون خبر کار کرده است. این شرکت ژاپنی اطلاعاتی در مورد خودروهای تست خود و انواع سنسورهای مورد استفاده خود منتشر کرده است ، اما ما تعداد کمی از اتومبیل های موجود را دیده ایم. تویوتا در نظر دارد طی المپیک تابستانی سال 2020 یک اتومبیل بدون سرنشین که تماما اتوماتیک است را به نمایش بگذارد.


تعمیرگاه لکسوس واقع در نیاوران آماده خدمت به شما عزیزان است.


این اتومبیل مجهز به نرم افزار “Chauffeur” تویوتا خواهد بود که خودروساز قبلاً آن را “متمرکز بر استقلال كامل ، جایی كه انسان اساساً از معادله رانندگی یا كاملاً در همه محیط ها یا در محدوده محدود رانندگی خارج می شود” مجهز كرد. تویوتا محصول دوم خود را با نام “نگهبان” دارد که در اصل یک سیستم پیشرفته راهنمایی درایور است که شبیه به Autopilot تسلا است.که امروزه در هیچ خودروی تولیدی عرضه نمی شود.

موسسه تحقیقاتی تویوتا ، بخش مستقر در اتومبیل در دره سیلیکون ولی، چندین سال است که آزمایشات خود را در دریاچه اتاوا در میشیگان انجام میدهد . در سال 2018 ، تویوتا موافقت كرد كه 500 میلیون دلار در یك پروژه خود رانندگی مشترک با Uber سرمایه گذاری كند. به عنوان بخشی از توافق نامه ، دو شرکت با هم همکاری خواهند کرد تا خودروهای خودران رانندگی کنند.

تعمیرگاه تویوتا کورد واقع در نیاوران آماده خدمت به شما عزیزان است.


مقالات مرتبط:

مشخصات و ویژگی های تویوتا توندرا2021

تویوتا تاکوما 2022 هیبریدی

ویروس کرونا بلای جان تویوتا شد!