تویوتا با سرمایه گذاری 345 میلیون دلاری وارد بازار تاکسی هوایی می شود

شرکت خودرو سازی تویوتا با سرمایه گذاری 345 میلیون دلاری در بخش حمل و نقل هوایی به طور مشخص در بخش تاکسی هوایی پا به عرصه تازه ای گذاشت.

تاکسی هوایی یا همان ایر ‌تاکسی، یک اصطلاح کلی است که برای انواع هواپیماهای دربستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایر تاکسی عبارت است از استفاده از هواپیما در مسیرهای مختلف پرواز بدون استفاده از برنامۀ پروازی که به‌خودی‌خود موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه می شود.

تعمیرگاه تخصصی تویوتا و لکسوس

تویوتا برای پروزه تاکسی اینترنتی در شرکت هواپیمایی Joby سرمایه‌گذاری کرده‌است. دو شرکت می‌گویند که با هم کار خواهند کرد، Joby تخصص خود را در زمینه تولید، کیفیت و کنترل هزینه برای توسعه و تولید تاکسی هوایی جدید به عرصه نمایش خواهند گذاشت.

آکیتو تویوتا رئیس شرکت خودروسازی تویوتا موتوردر یک خبر رسمی گفت: ” حمل و نقل هوایی یک هدف بلند مدت برای تویوتا بوده و در حالی که ما کار خود را در صنعت اتومبیل ادامه می‌دهیم، این توافقنامه به اینده دور و چشم انداز بلند شرکت ترسیم شده است.” به عنوان بخشی از قرارداد، Shigeki Tomoyama، معاون اجرایی شرکت خودروسازی تویوتا به هیئت مدیره  شرکت joby خواهد پیوست.


مقالات مرتبط بخوانید:تویوتا کرولا 50 ساله شد!


سرمایه‌گذاری تویوتا بخشی از مجموعه تامین مالی سری C بود که Joby میلیون دلار آن را به خود اختصاص داد. سرمایه گذاران گذشته شامل شرکت اینتل، سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری شرکت “جت بلو” بودند.

تعمیرگاه تخصصی تویوتا

تویوتا تنها خودروسازی نیست که به آسمان چشم دوخته‌است. هیوندای در حال کار بر روی یک ایده تاکسی در حال پرواز با پاکستان است و یک مهندس ناسا را استخدام کرده‌است تا بخش “خودروی پرنده” خود را اجرا کند. Geely (گروه خودروسازی چین که ولوو و ماشین‌های لوتوس را تولید می‌کند)و دایملر هر دو در Volocopter سرمایه‌گذاری کرده‌اند و رولز رویس یک مفهوم خاص خود را دارد.

هواپیمای Joby یک هواپیمای آزمایشی با سرعت حداکثر ۲۰۰ مایل در ساعت و گستره‌ای از بیش از ۱۵۰ مایل بر روی یک  بارشارژ شدن طراحی کرده است. طبق  اعلام این شرکت ۱۰۰ برابر آرام‌تر از هواپیماهای معمولی در حین برخاستن و فرود آمدن و سکوت هنگام پرواز را نیز تجربه خواهید نمود .بزودی تویوتا اعلام میکند که جزئیات بیشتری در مورد هواپیماهای نمونه اولیه و طرح‌های تولید را به اطلاع می رساند.

تعمیرگاه تخصصی لکسوس