سرویس دوره ای خودرو چیست؟

در زمینه تعمیر و نگهداری خودرو نکات زیادی وجود دارد که باید به تمام آن ها توجه داشت. این نکات می توانند به شما کمک کنند تا با تعدادی ابزار ساده و کمی تجربه خودروی خود را همواره در شرایط خوب نگه دارید. با رعایت این نکات می توانید خودروی خود را همواره سالم نگه دارید و از هزینه های احتمالی جلوگیری کنید. مهمترین عامل نگهداری صحیح خودرو انجام سرویس دوره ای است که از خرابی های خودرو جلوگیری می کند. موارد زیر به سرویس دوره ای نیاز دارند.

روغن موتور

روغن موتور اولین و مهم ترین چیزی است که در هر سرویس باید تعویض شود. روغن هیچگاه قابل تمیزکاری نیست. روغن موتور همانطوری که می دانید هیچگاه مصرف نمی شود، اما بر اثر استفاده و گذشت کارکرد مشخصی و یا حتی گذشتن زمان معینی، خواص خود را از دست می دهد و نیازمند تعویض است.

معیار اصلی تعویض مرتب روغن موتور، کارکرد است که بسته به مدل خودرو، عددی بین 5000 تا 8000 کیلومتر، متغیر است. (البته استثنا هم وجود دارد.در هر صورت می توانید با پرس و جو از مقدار مشخص آن برای خودروتان آگاه شوید؛ نوع روغن هم موثر است).

فیلتر روغن

طبق توصیه اکثر شرکت های خودروسازی، در هر دوبار تعویض روغن موتور خودرو، باید یک بار فیلتر روغن هم تعویض شود. یعنی به صورت یک درمیان که روغن تعویض می شود، فیلتر آن هم تعویض شود. این کار می تواند منجر به افزایش شتاب خودرو و کاهش مصرف سوخت هم شود.

فیلتر هوا

اگر عمل فیلتراسیون هوای خودرو به خوبی انجام نگیرد، سیستم سوخت رسانی خودرو منجر به نارسایی می شود. همچنین رینگ های پیستون مورد تخریب قرار می گیرند، شتب خودرو کم می شود، مصرف سوخت بالا می رو و همچنین آلاینده های خروجی از اگزوز هم بیشتر می شوند. به همین دلیل تعویض فیلتر هوای خودرو از مهمترین مراحل سرویس دوره ای خودرو محسوب می شود.

روغن ترمز

روغن ترمز هم از مهمترین قسمت های سرویس دوره ای خودرو محسوب می شود. این مایع معمولا پس از ۲سال رطوبت را به خود جذب می کند و پس از این مدت، ۳درصد این مایع آب است. این آب موجود در ترمزهای شدید به بخار تبدیل می شود و از قدرت ترمزگیری می کاهد. به همین دلیل باید پس از طی کردن حداکثر ۶۰ هزار کیلومتر، روغن ترمز را تعویض نمود. همچنین لنت های خودرو هم در زمان های معینی که در کاتالوگ خودرو ( دفترچه راهنمای خودرو) نوشته شده است باید تعویض شود.

شمع های خودرو

شمع ها وظیفه مشتعل کردن مخلوط سوخت و هوا را در موتور به عهده دارند. نوک شمع ها باید همواره تمیز و سفید باشد و اثری از دوده و چربی در آن دیده نشود. شمع ها را باید در صورت خرابی به سرعت تعویض نمود.

خدمات تخصصی تویوتا کورد

سرویس های 5000 کیلومتر

سرویس های دوره ای 5000 کیلومتر تویوتا با دستگاه های مجهز و بروز و قطعات مصرفی اورجینال.

سرویس های فصلی

سرویس های دوره ای فصلی (سرویس های بهاره-تابستانه-پاییزه و زمستانه) و عیب یابی کامل  بدنه و قطعات مصرفی

سرویس های قبل از سفر

سرویس های دوره ای قبل از سفر. بررسی کامل ترمز ها و فرمان و سیستم سوخت رسانی و کلیه قطعات مصرفی در کمترین زمان.

تعویض روغن موتور

معیار اصلی تعویض مرتب روغن موتور، کارکرد است که بسته به مدل خودرو، عددی بین 5000 تا 8000 کیلومتر، متغیر است

فیلتر روغن

طبق توصیه اکثر شرکت های خودروسازی، در هر دوبار تعویض روغن موتور خودرو، باید یک بار فیلتر روغن هم تعویض شود.

سرویس های دوره ای موتور

سرویس های دوره ای موتور های تویوتا و و رفع اررو ها و کنترل و تست اجزا مهم موتور خودرو.

سرویس های دوره ای گیربکس

سرویس های دوره ای گیربکس در بخش تعمیر گیربکس های اتوماتیک که بصورت تخصصی اجزا و روغن گیربکس بررسی میشود

سرویس های دوره ای جلوبندی

سروبس های تخصصی با ابزار بروز دنیا. عیب یابی و تعویض قطعات جلوبندی تویوتا و لکسوس

روغن ترمز

سرویس های دوره ای روغن ترمز پس از طی کردن حداکثر ۶۰ هزار کیلومتر، روغن ترمز را بایدتعویض نمود.

شمع های خودرو

سرویس های دوره ای شمع خودرو های تویوتا و لکسوس