تعمیر تویوتا یاریس در “تعمیرگاه تویوتا کورد”

تعمیر تویوتا یاریس در تویوتا کورد:ابتدا باید تویوتا کورد را معرفی کنیم :تعمیرگاه تخصصی تویوتا و لکسوس با دارا بودن ۲ مجموعه تعمیرگاهی در سطح شمال شرق (آجودانیه ) و مرکز شهر تهران(عباس آباد) و با ماموریت ارائه خدمات ناب و مطلوب به مشتریان گروه تویوتا و لکسوس تلاش دارد, تا با حفظ نگرش مهندسی در خدمات و ارائه خدمات تعمیراتی سبز در خدمت شما عزیزان باشد و به زودی شعبه 3 نیز افتتاح می شود

پس از موفقیت مثال نزدنى یاریس در سال هاى پیشین، تویوتا نسل جدید را با طراحى و پیشرانه نو راهى بازار کرده است. در این اتومبیل سعى بر این شده تا با پیشرانه بزرگ تر، به سرعت و شتاب بیشترى دست پیدا کرد و درعین حال روى مساله کیفیت سوارى و هندلینگ آن بسیار کار شده است. شاید وقت آن رسیده که یاریس را یک خودروی کوچک جوان پسند معرفى کنیم. یاریس جدید در فرانسه طراحى و مونتاژ شده اما پیشرانه آن به صورت اختصاصى در هلند ساخته مى شود.


مقاله مرتبط:تویوتا یاریس کراس رونمایی شد.


طراحی تویوتا یاریس

 طراحى نسل جدید یاریس در استودیو طراحى تویوتا واقع در فرانسه انجام شده تا به لطف طراحان فرانسوى، یاریس بالاخره تبدیل به یک اتوموبیل جذاب شود. طبق اعلام تویوتا، در یاریس حدود نود قطعه جدید کارگذاشته شده که هزینه طراحى و ساخت آن ها چیزى بالغ بر نود میلیون پوند براى تویوتا خرج داشته است. درعوض یاریس با چهره اى بسیار محکم تر و قوى تر از گذشته ساخته شده است. چراغ ها با دى لایت داخلشان بسیار مدرن طراحى شده اند تا علاوه بر روشن کردن جاده، چشم دیگر رانندگان را اذیت نکنند. چرخ هاى 15 و 16 اینچى براى یاریس در نظر گرفته شده که انتخاب آن ها بستگى به درخواست مشترى و مدل ماشین دارد.


تعمیر تویوتا یاریس در “تعمیرگاه تویوتا کورد


ایمنى تویوتا یاریس

تویوتا همواره اتومبیل هاى خود را با قطعاتى ساخته که در همه جاى دنیا به راحتى و با قیمت کم پیدا شوند، از این رو هزینه نگهدارى تویوتا یاریس جدید نیز همانند دیگر تویوتاها پایین است. در این اتوموبیل سیستمى به نام pre-collision با لیزر جاده را بررسى مى کند و درمواقع خطرناک به راننده هشدار داده و در صورت لزوم به صورت اتوماتیک ترمز کرده تا از وقوع تصادف جلوگیرى شود. سیستم هشدار عبور از خطوط نیز در این اتومبیل نصب شده تا زمانى که راننده بدون راهنما لاین خود را تغییر دهد، به او هشدار داده و جلوى تصادفات احتمالى را بگیرد. کمربندها نیز دوباره طراحى شده اند تا در زمان ترمزگیرى شدید و یا وقوع تصادف، فشار به قفسه سینه سرنشینان و به خصوص کودکان وارد نکند. شاید این موضوع پیش پا افتاده به نظر رسد اما طبق آمار، معمولاً کودکان در هنگام تصادفات، به دلیل فشار کمربند آسیب مى بینند تا ضربه اتوموبیل( البته اگر کمربند بسته باشند).

 

نقد کارشناسی تویوتا یاریس

در اواسط دهه 80 شمسی یعنی حدودا 15 سال پیش کوچک ترین ماشین آن زمان تویوتا یعنی یاریس به کشور وارد شد که در واقع نسل دوم تویوتا یاریس به شمار میرفت و این ماشین یکی از کوچولوهای دوست داشتنی و پر فروش زمان خودش بود و سابقه درخشانی در بازار ایران دارد .

تویوتا یاریس از نظر صورت ظاهری چندان جذاب نیست و در داخل کابین هم وضعیت به همین صورت است و رنج بردن از کمبود آپشن هم که عیب متداول در تویوتا یاریس است اما همه اینها در کیفیت بالای این ماشین و دوست داشتنی بودنش تاثیر ندارد و نکته ای که تویوتا یاریس را از همه ماشین های هم دوره اش مجزا می کند مصرف سوخت فوق العاده کم و استهلاک بسیار پایین این ماشین است .

تویوتا یاریس در شهر از هر لحاظ که دقت کنید یک ماشین خوب و جمع و جور است و در این شلوغی شهر های بزرگ راندن همچین ماشین کوچک و خوش دستی یک فرصت بسیار خوب است . در حال حاضر انتخاب های بهتر و متنوع تری در این کلاس وجود دارد که تا حدی هم از محبوبیت تویوتا یاریس کاسته اند اما بدون شک اگر از کیفیت بخش فنی ماشین خود توقع زیادی دارید تویوتا یاریس از مناسب ترین ماشین های برای شما می باشد .


تعمیرگاه تویوتا کورد آماده خدمت به شما عزیزان است.


مقالات مرتبط:

بررسی لکسوس IS250

تویوتا تاکوما 2022 هیبریدی

قیمت تویوتا هایلوکس

مینی ون هیبریدی تویوتا سیه نا مدل ۲۰۲۱ رونمایی شد