محصولات تویوتا همچنان پرفروش‌ترین خودروهای خانوادگی امریکا هستند

براساس آمار فروش سه‌ماه سوم سال ۲۰۲۰، راو4 در کلاس شاسی‌بلندها و کمری در کلاس سدان، پرتقاضاترین خودروهای خانوادگی بازار امریکا بوده‌اند؛ درحالی‌که وانت فورد F-150 و دوج رم، پرفروش‌ترین خودروهای این کشور هستند.

تعمیرگاه تویوتا

قیمت مناسب و استهلاک پایین، اهمیت زیادی برای خریدار یک خودرو صفر کیلومتر دارد. این شرایط، معمولا برای بسیاری از محصولات ساخت تویوتا فراهم است و منجر به فروش عالی در سراسر جهان می‌شود. غول خودروسازی ژاپن، خطوط تولید پرتعدادی در کشورهای مختلف دارد و در کشورهایی مثل کانادا و استرالیا، نزدیک به مصرف‌کننده فعالیت می‌کند.

بازار امریکا با جمعیت ۳۳۰ میلیون نفری و توان مالی قابل‌توجه، اهمیت زیادی برای صنعت خودروسازی دنیا دارد. بسیاری از برندهای مشهور جهان، محصولاتی ویژه‌ی این کشور طراحی می‌کنند و حتی خط تولید انحصاری در امریکا دارند. به همین دلیل، آمار فروش خودروها در امریکا، مورد توجه تحلیلگران اقتصادی و علاقه‌مندان صنعت خودرو است.

مشابه سال‌های گذشته، وانت‌های ساخت فورد و دوج، بیش از هر خودرو دیگر مورد توجه امریکایی‌ها هستند. طی سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۰، تعداد ۲۲۱,۶۴۷ دستگاه فورد F-150 در امریکا فروخته شده است تا آمار عرضه‌ی این خودرو از ابتدای سال تاکنون به ۵۸۹ هزار عدد برسد. چنین حجم چشم‌گیری از تقاضا، ضمن معرفی مدل جدید با چهره متفاوت برای سال ۲۰۲۱ حاصل شده است.

در میان خودروهای خانوادگی امریکا، شامل انواع شاسی‌بلندها و سواری چهاردر، تویوتا همچنان بی‌‌رقیب است. شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کارخانه‌ها، آمار تولید و فروش را نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش داد؛ اما تأثیر چندانی بر سلیقه خرید عموم مردم نداشت. دیگر نکته‌ی جالب، به افزایش فروش خودروهای کراس‌اور و شاسی‌بلند، نسبت به مدل‌های سدان بازمی‌گردد که برای سال ۲۰۲۰ نیز ادامه داشت.

خودرو فروش سه ماه سوم ۲۰۲۰ فروش از ابتدای سال تاکنون
تویوتا راو4 ۱۱۹,۲۱۴ ۳۰۲,۵۷۴
هوندا CR-V ۹۸,۴۳۶ ۲۳۷,۳۳۴
شورولت اکواینوکس ۶۷,۴۷۶ ۱۹۱,۷۲۷
تویوتا هایلندر ۶۲,۲۳۰ ۱۴۱,۳۰۱
نیسان ایکس تریل ۶۰,۴۳۶ ۱۶۷,۴۰۱

تویوتا راو4 بازار امریکا در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۰، بیش از ۱۱۹ هزار دستگاه فروش داشته و حالا پرفروش‌ترین مدل خانوادگی این کشور است. بعد از راو4، هوندا CR-V با ۹۸ هزار دستگاه، فراتر از شورولت اکواینوکس، فورد اکسپلورر، جیپ گرند چروکی و رانگلر، قرار دارد. همچنین، تویوتا هایلندر و نیسان ایکس ‌تریل (روگ) از بسیاری شاسی‌بلندهای امریکایی، پرفروش‌تر بوده‌اند.

خودرو فروش سه ماه سوم ۲۰۲۰ فروش از ابتدای سال تاکنون
تویوتا کمری ۷۹,۰۴۶ ۲۰۴,۹۴۵
هوندا سیویک ۷۳,۰۸۳ ۲۰۰,۹۴۱
تویوتا کرولا ۵۶,۶۱۲ ۱۶۶,۲۱۳
هوندا آکورد ۵۶,۵۳۷ ۱۴۵,۲۹۱
تسلا مدل 3 ۴۶,۰۰۰ ۱۱۹,۰۰۰

تویوتا کمری، پرفروش‌ترین خودرو امریکا در کلاس سواری چهاردر محسوب می‌شود. در رتبه‌بندی مدل‌های خانوادگی، شامل سدان‌ها و شاسی‌بلندها، کمری رتبه‌ی ‌سوم را بعد از راو4 و CR-V دارد. رقابت نزدیک تویوتا و هوندا برای تصاحب بازار امریکا، در کلاس سواری‌های چهاردر نیز به‌چشم می‌خورد. کمری در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۰، تعداد ۷۹ هزار دستگاه فروش داشته است، درحالی‌که هوندا سیویک با ۷۳ هزار و تویوتا کرولا با ۵۶ هزار دستگاه، دومین و سومین خودرو پرفروش امریکا در گروه سواری‌های چهاردر هستند. رتبه‌های چهارم و پنجم این کلاس بدنه، به‌ترتیب به هوندا آکورد و تسلا مدل ۳ تعلق دارند.


تویوتا کورد را ذر اینستاگرام دنبال فرمایید