تویوتا هایلوکس GR برای رقابت با فورد رنجر رپتور آماده می‌شود

با ثبت شدن نام‌تجاری تویوتا GR HiLux، احتمال تولید وانت خاص و اسپرت ژاپنی برای رقابت با محصولاتی چون فورد رنجر رپتور بالا رفته است.

تویوتا در کشور استرالیا اقدام به ثبت‌ نام تجاری GR هایلوکس کرد. این خودروساز ژاپنی در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۹ اقدام به ثبت این نام کرده بود و حالا عملیات ثبت شدن این نام برای تویوتا تأیید شده است. تویوتا اولین مدل هایلوکس با نشان GR را در سال ۲۰۱۸ رونمایی کرده بود. این خودرو با نام هایلوکس GR Sport به‌صورت ویژه برای بازار کشور برزیل ساخته شد.

تعمیرگاه لکسوس واقع در نیاوران آماده خدمت به شما عزیزان است.

حالا با ثبت این نام در کشور استرالیا به‌نظر می‌رسد تویوتا برنامه‌هایی برای عرضه‌ی این خودرو در بازار استرالیا و دیگر کشورها دارد. به احتمال بسیار قوی هایلوکس GR با فورد رنجر رپتور به رقابت خواهد پرداخت. البته تویوتا هنوز تولید هایلوکس GR را تأیید نکرده است به‌طوری‌که اعلام کرده این کار تنها یک فرایند‌ی استاندارد برای ثبت کردن نام‌هایی است که خودروساز ممکن است در آینده از آن‌ها استفاده کند. تویوتا این کار را در تمامی بازارهای کلیدی خود انجام می‌دهد.

براساس اعلام تویوتا فعلا هیچ برنامه‌ای برای رونمایی از مدل GR هایلوکس وجود ندارد اما در آینده ممکن است این وضعیت تغییر کند چون تقاضای بسیار بالایی برای وانت‌های اسپرت و خاص به‌خصوص در استرالیا وجود دارد.

تویوتا هایلوکس GR اسپرت از پیشرانه‌ی ۴ لیتری V6 تنفس طبیعی استفاده می‌کند که ۲۳۵ اسب‌بخار قدرت و ۳۷۵ نیوتن‌متر گشتاور دارد. GR هایلوکس می‌تواند با قدرتی در حدود ۲۵۰ اسب‌بخار وارد بازار شود.


تعمیرگاه تویوتا و لکسوس تویوتا کورد در خدمت شما عزیزان است.


شان هنلی نایب رئیس بخش فروش و بازاریابی تویوتا هم گفته است:
همیشه تقاضا برای تویوتاهای قدرتمند وجود دارد. به نظرم مشتریان خواستار یک تویوتا هایلوکس GR هستند. چنین مدلی قطعا مورد رضایت مردم قرار خواهد گرفت. اما فعلا برنامه‌ای برای تولید آن نداریم.
البته ثبت اختراع و علامت تجاری روش استانداردی برای خودروسازان است و به این معنا نیست که قرار است یک مدل دوباره به فروش برسد. شاید تویوتا فقط می‌خواهد از نام برند GR در کنار تویوتا هایلوکس محافظت کند.

تعمیرگاه تویوتا کورد واقع در نیاوران آماده خدمت به شما عزیزان است.


مقالات مرتبط:

تویوتا با سرمایه گذاری 345 میلیون دلاری وارد بازار تاکسی هوایی می شود

تویوتا یاریس کراس رونمایی شد

قیمت تویوتا هایلوکس